Skip to main content

Access Control Allow Origin Hatası Çözümü

Access Control Allow Origin Hatası Çözümü nü bu yazımda bulabilirsiniz.Font from origin “site adresiniz” has been blocked from loading by Cross-Origin Resource Sharing policy : No “Access-Control-Alow-Origin” header is present on the requested resource.Origin “site adresiniz ” is therefore not allowed access olarak veya benzeri sunucu engellemesi hataları ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki çözümü uygulayabilirsiniz. 

Devamını Oku

WordPress SiteMap Oluşturma

WordPress Sitemap oluşturma yı bu yazımda gerçekleştireceğiz.Seo açısından en önemli faktörlerden biride sitamap.xml dosyası yani sitemizin site haritasını oluşturmaktır.Öncelikle Yoast Seo eklentisini kurup sitemap.xml dosyalarını olıuşturacağız ve bir Google Search Console hesabı açıp oluşturduğumuz sitemap dosyalarını Google’a göndereceğiz.Böylece Google’a dizinlerimizi tanıtmış olacağız. 

Devamını Oku

Java Telefon Rehberi Uygulaması

Java telefon rehberi uygulaması nı basitçe bu yazımda oluşturacağız.Amacımız öncelikle mantığı kavramak.Uygulamamızda kayıtlar .txt dosyası oluşturularak .txt dosyası içerisinde tutulacak.Txt dosyasına yazma ,okuma işlemi gerçekleştireceğiz. .Txt dosyasından çektiğimiz bilgileri uygulamamızda göstereceğiz.Gerekli arama ve silme işlemlerini basitçe uygulayacağız. 

Devamını Oku