Skip to main content

Opencart Api Ayarı

Opencart Api Ayarı nın nasıl yapıldığını bu yazımda öğreneceğiz. Opencart 2.0.. sürümlerinde daha çok karşımıza çıkan API problemleri versiyonlar yükseldikçe daha çok işlerimizi zorlaştırmaya başlıyor.Çünkü API ayarları düzgün yapılmayan bir opencart sisteminde sipariş vb işlemleri gerçekleştiremezsiniz ve uyarı alırsınız. 

Devamını Oku

Pokemon Go Rüzgarı !

   Pokemon Go Rüzgarı !  Yılların efsanesi pokemon artık oyunuyla da adını çok duyuracağa benziyor.Türkiye’de oyun yayınlanmamasına rağmen Pokemon Go rekor oynama seviyesine ulaşmış durumda.Oyun online olarak oynanmaktadır.Oyunun Türkiye’de resmi olarak  yayınlanmasını bekleyemeyen kullanıcılar ios aygıtlarına jailbreak yaparak , android cihazlarına oyunun apksını yükleyerek oynamaya başladılar. 

Devamını Oku

XML Export Sayfa Bulunamadı Hatası Çözümü

XML Export Sayfa Bulunamadı Hatası Çözümü nü bu yazımda bulabilirsiniz.E-ticaret ile ugraşıyor ve başka sitelere ürün tedarik ediyorsanız xml export etmeniz gerekmektedir.Xml export işlemi çeşitli modüllerle veya manuel olarak gerçekleşmekte.Günümüz e-ticaret dünyasında gayet önemli bir işlemdir.Xml export işleminden sonra ftpnizde download/export.xml dosyası oluşacaktır.Ancak bu dosyayı siteadresiniz/download/export.xml olarak tarayıcıda kontrol ettiğimizde genellikle “Aradığınız Sayfa Bulunamadı” hatası ile karşılıyoruz.Sizde bu hata ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki çözümü uygulayabilirsiniz. 

Devamını Oku

AMP Nedir ?

AMP Nedir ? AMP nasıl kullanılır ? Accelerated Mobil Pages mobil sitelerin ultra hızlı olarak açılmasını sağlayan yeni bir yöntemdir.Google Search Console ‘da arama görünümünün altında “Hızlandırılmış Mobil Sayfalar” başlığı ile görmüş ve ne olduğunu merak etmiş olabilirsiniz.Telefonunuzdan haber okurken bazı haber sayfalarının AMP‘ye geçtiğini , aramalarınızın altında AMP simgesinin olduğunu görmüşsünüzdür.Mobil cihaz kullanımın aşırı derecede artması sebebiyle mobil sayfalara verilen önem oldukça arttı.Google’da mobil teknolojiyi geliştirmek için sürekli çalışmalar yapmakta. 

Devamını Oku

Google Keep Nedir ?

Google Keep Nedir ? Google Keep ile eğlenceli notlar oluşturabilirsiniz. Google Keep Google‘a ait bir hizmetdir.Oluşturduğunuz notlara renk verebilir , resim ekleyebilir ,etiketler ekleyebilirsiniz.Oluşturduğunuz notları başka kullanıcılarla da paylaşabilirsiniz.Belirli tarih , saat vererek notları size hatırlatma özelliğine sahiptir.Uygulamanın boyutu oldukça düşüktür ve fazla yer kaplamaz.Kullanımı oldukça basittir. 

Devamını Oku

Taşınabilir HDD Uzantı Sorunu

Taşınabilir hdd uzantı sorunu çok sık karşılaşılan , can sıkıcı disk problemlerinden biri.Önceki günlerde taşınabilir harddiskimde dosyalara ulaşamadığımı gördüm ve en problemli nokta hdd boş gözüküyordu.Ntfs dosya sisteminin değişmiş olduğunu gördüm.Ancak çözülmez bir problem değildi.Uzun bir araştırmadan sonra yararlı bilgilere ulaştım. 

Devamını Oku