Skip to main content

Fotoğraflar Uygulaması ile Video Dosyası Oluşturmak

Fotoğraflar uygulaması ile video dosyası oluşturmak artık mümkün. Belki çoğumuz bu özelliği ilk kez duyuyor olabilir. Windows 10 işletim sistemine sahip olan veya uygulama güncelleştirmelerini tamamlamış olan bilgisayarlarda, mevcut “Fotoğraflar” uygulaması ile beraber video dosyaları oluşturulabilmektedir.

Örneğin öğrencilerine masal anlatıp, video dosyası olarak göndermek isteyen öğretmenler bu uygulamadan yararlanabilir.

Öncelikle eklemek istediğiniz fotoğrafın üzerine geliniz ve farenin sağ tuşu ile tıklayınız. Açılan sekmeden “Birlikte aç > Fotoğraflar” yolunu izleyiniz.

Not: Eğer fotoğraflar uygulaması birlikçe aç listesinde görünmüyor ise “Başka bir uygulama seç” seçeneğinden eklenebilir.

Fotoğraflar uygulaması fotoğraf görüntüleyicisi modunda açılacaktır. Sağ üst menüden “Düzenle ve Oluştur” butonuna tıklamalıyız.  Açılan sekmeden “Müzikli bir video oluştur” butonuna tıklamalıyız.

Açılan ekranda videomuzu adlandırmamız gereklidir. Video adımızı yazdıktan sonra “Tamam” butonuna tıklamalıyız.

Ekle: Yeni içerikler eklemek için bu seçenek eklenir.

Süre: Fotoğraf süresini eklemek için kullanılır.

Özel ses: Videoya bilgisayarda kayıtlı olan bir ses dosyasını eklemek için kullanılır.

Not: Videoda kullanmak istediğiniz fotoğrafları hikâye alanında işaretlemeniz gerekmektedir. Fotoğraf sırasını sürükle bırak yöntemi ile ayarlayabilirsiniz.

“Özel ses” butonuna tıkladığınızda sol tarafta bulunan ekran açılacaktır. “+ Ses doyası ekle” butonuna da tıkladığınızda bilgisayarınızda bulunan ses dosyalarını ekleyebilirsiniz. “Bitti” butonuna tıklayarak ses ekleme işlemini tamamlamış oluruz.

Not: Ses kaydı almak isterseniz başlat çubuğunda bulunan arama kutusuna “ses kaydedicisi” yazarak bulunan uygulama üzerine tıklayınız. Bu uygulama üzerinden kolayca ses kayıtları alıp kaydedip, fotoğraflar uygulaması içerisine aktarabilirsiniz.

Tüm düzenlemeler bittiğinde videoyu kaydetmek için “Videoyu tamamla” butonuna tıklamalıyız.

Açılan pencereden video kalitesini “Yüksek 1080p” olarak seçip “Dışa Aktar” butonuna tıklayınız. (En yüksek video kalitesinde yayınlamak istiyorsak)

Kaydedilen videolarımızı Youtube’a yükleyerek, linklerini öğrencilerimiz ile paylaşabiliriz.

Buda İlginizi Çekebilir ?  NASA Selfies
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.