Skip to main content

NASA Selfies

NASA Selfies uygulaması ile en güzel uzay fotoğraflarını kullanarak astronot kostümü ile eğlenceli selfiler çekebilirsiniz. Uygulamaya Google Play ve App Store üzerinden erişip akıllı telefon ve tabletlerinize indirebilirsiniz. Uygulamanın geliştirilmesinin özel bir nedeni vardır. Bu uygulama NASA’nın Spitzer Uzay Teleskobu’nun 15.yıldönümü lansmanına özel olarak geliştirilmiştir. Spitzer Uzay Teleskobu 2003 yılında uzaya gönderilmiş bir kızılötesi gözlemevidir. Biliyorum ki uzayda eğlenceli selfieler çekilebilmek için oldukça heyecanlısınız. Haydi öyleyse hemen başlayalım!

Öncelikle uygulamayı Android cihazlarınıza indirebilmek için akıllı telefon ve veya tabletinizden Google Play uygulamasına giriniz. Açılan Google Play uygulamasının arama kutusuna NASA Selfies yazınız.

Direkt olarak indirme sayfasına ulaşmak için tıklayınız…

Çıkan sonuçlardan Jet Propulsion Laboratory’in yayınladığı “NASA Selfies” uygulamasının üzerine tıklayınız.

Uygulama sayfasında bulunan yeşil renkli “YÜKLE” butonuna tıklayarak yükleme işlemini başlatabiliriz.

Yükleme işlemi tamamlandığında “NASA Selfies” uygulama iconu telefonunuzda veya tabletinizde bulunan uygulamalar arasında gözükecektir. “NASA Selfies” iconu üzerine tıklayınız. Uygulama açıldığında ilk olarak kullanıcı sözleşmesi ile karşılaşacaksınız.  Kullanıcı sözleşmesini onaylamak için mavi renkli “CONTINUE” butonuna tıklayınız.

Uzay’da eğlenceli selfieler çekmeye başlamak için açılan ekran üzerine tıklayınız.

Kameranız aktif olacaktır. Sol üst köşede bulunan “SWAP” butonuna tıklayarak ön ve arka kameranız arasında geçişler sağlayabilirsiniz. Sağ alt köşede bulunan onay butonuna tıkladığınızda selfieniz çekilmiş olacaktır.

Sağ alt köşede bulunan “SAVE” butonuna tıklayarak selfienizi kaydedebilirsiniz. Çektiğiniz selfieyi beğenmeyip tekrar çekmek isterseniz sol üst köşede bulunan “NEW” butonunu kullanabilirsiniz.

Arkaplan resmini değiştirmek için sol üstte bulunan “SELECT” butonuna tıklayınız. Birçok arkaplan listelenecektir. Listeden arkaplanınızı seçtikten sonra onay butonuna tıklayarak selfienizin son halini görebilirsiniz. “RANDOM” butonu ile uygulamanın sizin için arkaplan seçmesini sağlayabilirsiniz.

Buda İlginizi Çekebilir ?  AMP Nedir ?

Herkese bol sefieler, iyi eğlenceler .)

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.