Skip to main content

Quiver ile Canlanan Resimler

Küçükten büyüğe hepimiz elbet resimler çizip boyamışızdır. Boyama yapmayı kim sevmez ki? Quiver ile artık boyadığımız resimler canlanabiliyor. Quiver 3D arttırılmış gerçeklik uygulamasıdır. Eğitim araçlarının içerisinde artık favori uygulamamız olacağına emin olabilirsiniz. Öğrencilerin hayal gücü ve çizim yetenekleri artacaktır. “www.quivervision.com” web adresi üzerinden Quiver’a erişebilirsiniz.  Quiver Vision’a erişmek için tıklayınız.

Öncelikle materyallerin indirilmesi gereklidir. Sağ üst köşede bulunan “Coloring Packs” butonuna tıklayınız. İndirmek istediğiniz materyalin üzerine, fare yardımı ile geldiğinizde “View Pack” butonuna tıklayınız.

Açılan ekran üzerinden indirmek istediğiniz sayfanın hemen alt kısmında bulunan “Download Page” butonuna tıklayınız.

Açılan boyama sayfasını indirebilir ve yazıcınızdan çıktı alabilirsiniz.  Aldığınız çıktıları boyadıktan sonra “Quiver – 3D Coloring APP” uygulamasını akıllı cihazlarımıza (telefon,tablet) indirmemiz gerekmektedir. Android ve IOS desteği bulunmaktadır. Google Play ve App Store üzerinden uygulama indirme işlemlerini sağlayabiliriz. Google Play veya App Store arama kutularına “Quiver” yazdığınızda “Quiver – 3D Coloring App” uygulamasının listelendiğini göreceksiniz. Quiver’in birçok ücretli veya ücretsiz uygulamasının da olduğunu görebilirsiniz.

Uygulamanın üzerine tıkladığınızda uygulama detay sayfası açılacaktır. Buradan “Yükle”  butonuna tıklayınız. “Quiver – 3D Coloring App” uygulaması akıllı aygıtınıza kurulmuş olacaktır. Quiver ikonunu menünüzde görebilirsiniz.

Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza sayfaların yüklendiği ekran gelecektir. Sayfalar yüklendikten sonra Quiver ana ekranı açılacaktır. “Paketler” kısmından uyguladığınız materyalleri indiriniz.  Kullanım uyarılarını da dikkate alınız. Quiver logosuna tıkladığınızda kamera açılacaktır.

               

Boyadığınız sayfayı kameraya gösteriniz. Boyadığınız aynı renklerde resimler canlanacaktır. Uygulamayı Anaokulu’nda da gerçekleştirdik. Resimlerinin canlandığını gören öğrenciler oldukça eğlendiler.

Haydi,  sizler de resimlerinizi canlandırın.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Buda İlginizi Çekebilir ?  ArrayList Kullanımı Java

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.