Skip to main content

Opencart sitemap.xml no name Hatası Çözümü

Opencart sitemap.xml no name hatası çözümü nü bu yazımda bulabilirsiniz.Geçen günlerde yaptığım bir e-ticaret sitesinde , çoğu işlemleri tamamladıktan sonra sıra SEO ayarları için (Google Search Console) sitemap.xml dosyasını oluşturma işlemine gelmişti.Artık yeni çıkan opencart versiyonlarında Google Sitemap modülü kurulu gelmektedir.

Yönetim paneli> Eklentiler > Beslemeler  yollarını izliyoruz.Google Sitemap  modülümü kur diyoruz ve durumu açık hale getiriyoruz.

opencart-sitemap.xml-hatasi

Modül kurulumu tamamlandıktan sonra siteadresiniz/sitemap.xml linkine girelim.Xml dosyası sorunsuz şekilde açılırsa işlem problemlemsiz bir şekilde çözülmüş demektir.Ancak hatalarla da karşılaşabilirsiniz.

xml-no-name-hatasi

xmlParseEntityRef : no name hatası aldığınızda problemin sebebi xmlin kelimeleri okuyamamasından kaynaklıdır.Peki problemi nasıl çözeceğiz ? Xml dosyası genellikle ” & ” işareti kullanımı nedeniyle hata vermektedir.Xml dosyası ” & ” işaretini bir değişken olarak algılamaktadır.” & ” geçen kelimeleri temizlemeye başlayın. Tekrar siteadresiniz/sitemap.xml  adresinden site haritanızı kontrol edin.Sorunsuz şekilde açılacaktır.Kolay gelsin…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Buda İlginizi Çekebilir ?  XML Export Sayfa Bulunamadı Hatası Çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.