Skip to main content

Opencart sitemap.xml no name Hatası Çözümü

Opencart sitemap.xml no name hatası çözümü nü bu yazımda bulabilirsiniz.Geçen günlerde yaptığım bir e-ticaret sitesinde , çoğu işlemleri tamamladıktan sonra sıra SEO ayarları için (Google Search Console) sitemap.xml dosyasını oluşturma işlemine gelmişti.Artık yeni çıkan opencart versiyonlarında Google Sitemap modülü kurulu gelmektedir.

Yönetim paneli> Eklentiler > Beslemeler  yollarını izliyoruz.Google Sitemap  modülümü kur diyoruz ve durumu açık hale getiriyoruz.

opencart-sitemap.xml-hatasi

Modül kurulumu tamamlandıktan sonra siteadresiniz/sitemap.xml linkine girelim.Xml dosyası sorunsuz şekilde açılırsa işlem problemlemsiz bir şekilde çözülmüş demektir.Ancak hatalarla da karşılaşabilirsiniz.

xml-no-name-hatasi

xmlParseEntityRef : no name hatası aldığınızda problemin sebebi xmlin kelimeleri okuyamamasından kaynaklıdır.Peki problemi nasıl çözeceğiz ? Xml dosyası genellikle ” & ” işareti kullanımı nedeniyle hata vermektedir.Xml dosyası ” & ” işaretini bir değişken olarak algılamaktadır.” & ” geçen kelimeleri temizlemeye başlayın. Tekrar siteadresiniz/sitemap.xml  adresinden site haritanızı kontrol edin.Sorunsuz şekilde açılacaktır.Kolay gelsin…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Buda İlginizi Çekebilir ?  Opencart'a Tema Nasıl Yüklenir ?

2 thoughts to “Opencart sitemap.xml no name Hatası Çözümü”

  1. iyi çalışmalar vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    bir sorunum var yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
    opencart 3.0.3.2 kullanıyorum beslemelerde google sitemap açık, vermiş olduğu adres bu şekilde
    index.php?route=extension/feed/google_sitemap
    adrese girince sitemap görünüyor. fakat search-console e yüklemeye çalıştığımda yukarıdaki linki site haritası okunamadı diyor. sitem normalde ilk sayfadayken 9. sayfalara geriledi sürümü ve temayı değiştirdiğim için bir sitemap ve diğer eksikleri tamamlayamadım. kod bilgim yok. detaylı tarif ederseniz sevinirim iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.