Skip to main content

Pokemon Go Rüzgarı !

   Pokemon Go Rüzgarı !  Yılların efsanesi pokemon artık oyunuyla da adını çok duyuracağa benziyor.Türkiye’de oyun yayınlanmamasına rağmen Pokemon Go rekor oynama seviyesine ulaşmış durumda.Oyun online olarak oynanmaktadır.Oyunun Türkiye’de resmi olarak  yayınlanmasını bekleyemeyen kullanıcılar ios aygıtlarına jailbreak yaparak , android cihazlarına oyunun apksını yükleyerek oynamaya başladılar. Şuan oyunu App Store da aradığımda göremedim.Oyunun içeriği hakkında söz edecek olursak telefonun kamerası kullanılarak pokemon yakalanıyor.Oyunun size hedef gösterdiği alanlara gidip “Poke Topu” fırlatarak pokemon karakterlerini yakalıyorsunuz. Ancak duyduğumuz haberlere bakarsak oyunun insanlar üzerinde etkisi tartışılır.

Yaşadığım olaylardan örnek verecek olursam , bir akşam arkadaşımın evinin bahçesinde otururken , arkadaşımın alt yolda pokemon var deyip koşup alt yola inerek pokemonu yakalayıp yanımıza gelmesi bana çok şaşırtıcı gelmişti.Pokemonu yakalayıp geldiğindeki yüzündeki mutluluğu tabi görmeniz gerekirdi.Bir başka örnek olay anlatayım.AVM de oturduk çay kahve içiyoruz.Arkadaş telefonu başka masalara doğrultup pokemon yakalamaya çalışıyordu.Ne yapıyosun diye sorduğumda “Olum  yan masada pokemon var dur hemen yakalayacağım ”  cevabını aldım. Dikkatli olun beyler burası Türkiye.Pokemon yakalıyorum derken karıma kızıma bakıyosun diye dayak yemeyin.Haberlerde okuduğuma göre biri pokemon yakalamak için karakola girmiş.Ancak telefon kamerasıyla pokemon yakalamaya çalışan arkadaşı polis kardeşlerimiz karakolu kameraya alıyor diyerek içeri almışlar.Tabi mantık olarak pokemon yakalıyorum demek oyunu bilmeyen insanlara anormal gelecektir. Zar zor kendini anlatabilmiş.Sanırım benzer haberleri daha çok duyacağız.

Bazı mobil işlemciler oyunu desteklemiyor.Sarj konusunda ise oyun sarjınızı emeceğe benziyor.Sürekli kamera ve konum kullanan bir oyunun çok sarj yemesi gayet normal.Ancak oyunun hastalarını bu sebep hiçte durduracağa benzemiyor.

Pokemon go rüzgarı Türkiye’de oyunun dağıtılmasıyla daha da çok eseceğe benziyor.Bende oyunu oynamak için yayınlanmasını bekleyenler tarafındayım.Ancak oyunu oynamak için korkmuyor değilim.Bağımlılık yaratabilir 🙂

Buda İlginizi Çekebilir ?  Opencart İyzico Modülü Kurulumu

 

Pokemon Go Oyunundan Bazı Görüntüler

pokemon-go-oyunu-1

pokemon-go-oyunu-2

pokemon-go-oyunu-3

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.