Skip to main content

nic.tr Domain Transferi

nic.tr Domain Transferi işlemi ilk bakışta çok zor anlaşılan bir işlemdir.Bunun sebebi nic.tr sitesinin yeterince kullanıcı dostu olmaması vs. nedenlere bağlanabilir.Marka tescil işlemlerinizden sonra com.tr alan adınız nic.tr adresinde sorumluluğunuza tanımlanır.Eğer nic.tr adresinde bulunan com.tr domaininizi başka bir firmaya aktarmak istiyorsanız öncelikle marka tescil aracı firmanızdan nic.tr sorumlu kodunuzu ve şifrenizi isteyiniz.Bilgileri sağladığınızda ;

nic.tr adresine kullanıcı bilgilerimizi doldurarak giriş yapıyoruz.Domainimiz onay sürecinde bekliyor olabilir.Bunun için öncelikle menüden Hızlı Erişim > Sorumlu Değişiklik Onayı yollarını izliyoruz.Açılan sayfada “Tümünü Seç” kutusuna tıklayarak “Kabul Et” butonuna basıyoruz.

sorumlu_kodu_degisikligi_1

“İşleminiz başarı ile tamamlanmıştır.” yazısı ile karşılaşacağız.nic.tr üzerinde bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra alan adınızı hangi firmaya taşımak istiyorsanız öncelikle o firma ile iletişime geçiniz.

sorumlu_kodu_degisikligi_2

Domain bilgilerinizi firmaya ilettikten sonra firma tarafınıza , “Sorumlu Değişikliği Onay Formu” gönderecektir.Bu formda sorumlu kodunuz, firma kaşe ve yetkili imzanız  gerekecektir. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra mail olarak geri dönüş sağlayınız.Böylece taşıma işleminiz gerçekleşecektir.Bu taşıma işlemi için çoğu firma herhangi bir ücret almamaktadır.Böylece nic.tr Domain Transferi işlemini tamamlamış olduk.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Buda İlginizi Çekebilir ?  Scratch 3 Kitabı Çıktı!

5 thoughts to “nic.tr Domain Transferi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.